7 б клас 2006/2007г на 132 СОУ

 

 
Рейтинг: 3.00
(1194)
На колене пред 7 б!
Линкове
Архив
Кой друг, ако не ние!?
След 7 клас
Литература
132. СОУ
Любопитно
Текстове на песни
Видеото ни!!!!
Тестове за свободното време
Клипчета
Хороскопи
Това сме ние!
Учителите ни!
Be happy! :)
Какво е любовта
10те учителски заповеди
Имени дни
За вас
Oблечи ме, облечи ме!!!
Термометър
SMS
Писмо от учителят
50 начина да изплашите персонала на компютърна зала.
Нашето даскало
СМС съкращения
весел моливник
Малък свят
Ако искате да ни подарите нещо
Брояч
Какви нокти!!!
Бъди щастлив!
Готин речник
Речник на ученика
Направете това преди да умрете
101 лъжи
Учебна Седмица
Извинявайте, че закъснях , но...
Обичам те ...на 100 езика
SMS-чета
Цветът на очите ти...
Бисери от изпита по БЕЛ 2006
На колко години е котката ви
Пищови
Моля те кажи...
Каква личност сте?
Какво значи името ти?
Камера
Приятелите
А вие как се храните!?
Мъдри мисли
Програмата на ТВ
Камера от Хавайте
Тест
Оракул
Тест-колко си умен
Ад не само эа нас
Щуротийки :)
Галерия
Не сте сами!!!!
Календар
Радио
Fun
Музика
Приятелките
Очите
Мамо, мамо!!!
76 тъпи начина да умреш
Глас от миналото
Първата среща на класа


Форум За контакти Прочети това... ако ти пука! Картички Банери Прощалното парти на г-цата Как е в новия клас? За класа Дневникът!

Любопитно / 10 съвета за сигурни пароли

10 съвета за сигурни пароли
10.09.06 20:52

Автор:Idb.bg
Вземи в gLOG
Паролата все още е най-разпространеният начин за защита на системата, а през последните месеци много се спори по общоприетите правила за нейния избор. Ето 10 осъвременени съвета как да защитите компютъра и мрежата от неоторизиран достъп.

1.Паролата не трябва да се записва на хартия. Ако потребителите имат нужда да си записват паролите, значи системата е прекалено сложна, а следователно и неефективна. Първото правило е баланс между надеждност и ефективност.

2.Не оставяйте паролите по подразбиране. Много хакерски атаки са били успешни, защото е оставена паролата по подразбиране на някой сървър.

3. Трябва да се искат колкото може по-малко пароли. Ако на служителите в компанията се налага да помнят 10 различни пароли - от такива, които пазят наистина важна информация до такива, които на практика не са необходими, те няма да могат да работят ефективно и най-вероятно ще си запишат паролите, излагайки важната информация на риск. Преценете кои системи и приложения реално имат нужда от защита с парола.

4.Паролите трябва да се сменят периодично. Колко често да се сменят отново е въпрос на баланс между сигурност и удобство - ако служителите трябва да запомнят новите пароли всяка седмица, те вероятно ще започнат да си записват текущата парола. По-дълъг период - например 90 дни, а не стандартните 30 - ще стимулира използването на по-сложни за запомняне пароли.

5.Новите пароли трябва да са нови. Когато потребителят сменя паролата си, тя не трябва да е вариация на старата. Пароли като RandomWORD1, RandomWORD2, RandomWORD3 и т.н. са лесни за отгатване.

6. Не използвайте очевидни неща. Паролата трябва да е нещо по-сложно от една дума. Имена, адреси и други данни за потребителя, които могат лесно да се намерят, не трябва да се използват в една парола.

7. Паролата трябва да е дълга, но не прекалено дълга. Парола, съдържаща минимум 8 символа, които са малки и големи букви, както и цифри, е едно добро начало. Ако обаче се изисква прекалено дълга парола, потребителите на системата стават мързеливи относно измислянето й и използват неща от рода на ABCDEFG123456789. Минимален и максимален лимит обаче стимулират креативност. Една добра практика е използването на фраза вместо дума. mYd0g1sCALLEDf1d0 със сигурност е много по-надеждно от простото F1do.

8. Автоматизирайте смяната на паролата. Процесът по смяна на паролите на потребителите трябва да е автоматизиран. Не разчитайте персоналът да помни кога трябва да си смени паролата, каква парола вече са използвали през миналата година и кои думи не бива да се ползват.

9. Обучение. Уверете се, че политиката относно паролите е вписана в договора на служителя и че всеки служител я разбира. Ако всичко е направено както трябва, единствената ви грижа ще е служителите да не споделят паролата си с никой и да не я записват никъде. И най-важното е да не се използват едни и същи пароли във и извън корпорацията.

10. Поглед в бъдещето. Накрая, имайте предвид съвременните технологии, които вероятно ще заменят паролите - биометричната идентификация и двустепенната автентификация. Паролите са се доказали като несигурни и изложените съвети са само за тези, които не могат да използват нещо по-надеждно - засега.

Дир ID: 
Парола: Забравена парола
  Нов потребител

0.1192